JonassenHarbo37 blog

Subtitle

Blog

Kancelaria Upadłość Konsumencka

Posted by [email protected] on
https://docdro.id/GIsaej6
https://pastehorn8.werite.net/post/2021/11/20/Kancelaria-Upad%C5%82o%C5%9B%C4%87-Konsumencka
https://fizjoterapia-sanok59.bravejournal.net/post/2021/11/21/Kancelaria-Upad%C5%82o%C5%9B%C4%87-Konsumencka2
Kancelaria Upadłość Konsumencka
Kancelaria Upadłość Konsumencka

Kancelaria Upadłość Konsumencka Upadłość konsumencka na różnych etapach zadłużeniaBadając fora o problematyce finansowej i kredytowej coraz to systematyczniej możemy się natknąć na pytanie, co to jest upadłość konsumencka. W tym zwięzłym paragrafie chciałabym rzucić nieco światła na przedmiotowe zagadnienie. W zwykłych słowach możemy, bowiem mówić o ogłoszeniu bankructwa. Instytucja ta była znana już wcześniej w polskim systemie prawnym, niemniej jednak do tej pory mogły z niej skorzystać tylko i wyłącznie podmioty prowadzące działalność gospodarczą (np. spółki z ograniczoną odpowiedzialnością). W tej chwili (a dokładniej z końcem grudnia 2009 roku) o ogłoszenie upadłości mogą się starać również osoby prywatne - konsumenci.

Aczkolwiek, aby upadłość konsumencka stała się faktem każda osoba, która się o nią stara musi zrealizować wiele przesłanek. W pierwszej kolejności przychodzi wykazać, iż jesteśmy niewypłacalni (oznacza to, że ze swoich zarobków nie jesteśmy w stanie spłacać naszych comiesięcznych zobowiązań - doskonały przykład osób, które wzięły dużo deklaracji i sumy rat przewyższają uzyskiwane zarobki). W następnej kolejności w treści uzasadniania wnioski, jaki będziemy wnosić w sądzie trzeba wskazać, że zadłużenie powstało bez naszej ewidentnej winy, np. padliśmy ofiarą przestępstwa finansowego lub pożyczek z lichwiarskim procentem.

Upadłość konsumencka to temat rzeka i przy składaniu stosownego wniosku potrzebna jest fachowa wiedza. Wobec tego poprawnym wyjściem jest skorzystanie z pomocy profesjonalnego pełnomocnika w osobie adwokata lub radcy prawnego.

Categories: None

Post a Comment

Oops!

Oops, you forgot something.

Oops!

The words you entered did not match the given text. Please try again.

Already a member? Sign In

0 Comments